چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/03/02 - 10:57 |

حجت الاسلام قريشي: اربعين، نماد همبستگي بي نظير جهان اسلام است

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: اجتماع عظيم اربعين حسيني، عظمت، قدرت، عشق و علاقه مسلمانان و تقواي الهي آنان را به نمايش مي گذارد و به عنوان شعار و نماد همبستگي جهان اسلام تبديل شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي روز سه شنبه در نخستين جلسه ستاد اربعين آذربايجان غربي افزود: پياده روي اربعين و عزاداري در اين راه مورد توجه خداوند متعال است و بايد موكب داران و زائران اتحاد، صميميت و دوستي خود را حفظ و گسترش دهند.

وي ادامه داد: بايد مسوولان استاني تلاش كنند هزينه سفر زائران كاهش يابد تا علاقه مندان بتوانند به راحتي و به دور از هر گونه مانعي در اين سفر معنوي حضور يابند.

وي افزود: سال هاي گذشته ستاد اربعين آذربايجان غربي در بحث اطلاع رساني ضعيف عمل كرده است و بايد در سال جاري اين بخش تقويت شود و تلاش هاي خادمين اربعين حسيني به درستي در جامعه منعكس شود.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي ادامه داد: در روند برگزاري مراسم اربعين، برخي اوقات سوء استفاده هايي توسط برخي افراد سودجو انجام مي گيرد كه بايد با اين مساله برخورد جدي شود.

استاندار آذربايجان غربي نيز در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت برنامه ريزي دقيق براي برگزاري هرچه بهتر پياده روي اربعين افزود: امروز موضوع پياده روي اربعين حسيني، مورد توجه جامعه جهاني قرار گرفته و بايد طوري برنامه ريزي كنيم كه از مسائل حاشيه اي و اختلاف برانگيز پرهيز و مراسم اربعين به بهترين شكل ممكن برگزار شود.

محمدمهدي شهرياري اضافه كرد: بايد نقاط قوت وضعف ستاد اربعين سال هاي گذشته را بررسي كنيم و در سال جاري اين نقاط برطرف شود تا در اعزام زائران مشكلي نداشته باشيم.

وي ادامه داد: در صدد هستيم مشكل وجود دفتر نمايندگي كنسولگري عراق را براي صدور ويزاي اربعين در اروميه حل كنيم.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي در ابتداي اين جلسه گفت: مرز خسروي براي تردد مسافران آذربايجان غربي در سال جاري تدارك ديده شده است و در تلاش هستيم تا زير ساخت هاي اين منطقه را تقويت كنيم.

عليرضا رادفر بيان كرد: مراسم اربعين نماد حضور جمعيني در كل دنياست و بايد زائران و مسوولان با هماهنگي و قدرت بالايي در اين مراسم حضور داشته باشند.

به گزارش ايرنا در اين جلسه چگونگي رسيدگي به وضعيت موكب داران و صدور مجوز براي برپايي موكب، توجه به صدور ويزا و رسيدگي به زيرساخت هاي مرز خسوري مورد بررسي قرار گرفت.

همايش عظيم پياده روي اربعين همايشي است كه آذربايجان غربي نيز به همراه ساير استان هاي كشور در برگزاري آن مشاركت فعالانه داشته است.

اين پياده روي در آستانه اربعين سرور و سالار شهيدان از نجف تا كربلا برگزار مي شود.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: