پنجشنبه|31 مرداد 1398|19 ذی الحجه 1440|22 August 2019
زمان انتشار: 1397/03/08 - 10:00 |

امام جمعه نكا:

خادمي ميهمانان خانه خدا، برترين فضيلت است

امام جمعه نكا در همايش اسرار حج استان مازندران از خادمي ميهمانان خانه خدا بعنوان برترين فضيلت ياد كرد و گفت: مديران و روحانيون و عوامل اجرائي كاروان ها، به نيابت از حضرت ابراهيم(س) به زائران خدمت مي كنند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مازندران، حجت الاسلام و المسلمين محمدي لائيني امام جمعه شهرستان نكا در همايش اسرار حج كه با حضور زائران حج 97 مازندران در ساري برگزار شد به تبيين اسرار و معارف حج، اخلاق اسلامي- شيعي ، اهميت سفر حج و مسائل مربوط به اين سفر معنوي پرداخت.

امام جمعه نكا روحانيون ، مديران و عوامل اجرائي كاروان ها را به شكر نعمت خادمي حجاج بيت الله الحرام دعوت كرد و گفت: خادمي ميهمانان خانه خدا، برترين فضيلت است و حضرت ابراهيم(س) نيز خدمتگزار زائران بيت الله شده بود و ما هم بايد قدردان اين نعمت باشيم.

وي رعايت موازين اسلامي از سوي زائران ايراني را خواستار شد و افزود: زائران ايراني در حج، نماينده مردم و شيعيان ايران عزيز هستند و لذا در عربستان بايد با رعايت موازين اسلامي و انجام اعمال و مناسك حج و ارائه رفتارهاي صحيح اسلامي، عزت و عظمت و كرامت ايراني را در اين سفر حفظ كنند.

حجت الاسلام و المسلمين محمدي لائيني در بخش پاياني سخنان خود ولايت پذيري را از شروط مهم حج ذكر كرد و گفت: طبق فرمايش امام باقر(ع) اين ولايت پذيري را بايد به ايشان ارائه كنيم.

در ادامه اين همايش حجت الاسلام والمسلمين خاني مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري مازندران در سخناني ماه رمضان را فرصتي براي تزكيه قلب دانست و درباره مناسك حج گفت: مناسك حج نسبت به ساير فروعات ديني از جايگاه رفيع و ارزش الهي برخوردار است و هر يك از اعمال آن داراي اسرار و رموزي است كه حاجي بايد در سفر و بعد از سفر به آن جامه عمل بپوشاند.

حجت الاسلام والمسلمين خاني بر لزوم حضور زائران در كلاس هاي آموزشي تاكيد كرد و افزود: حجاج مازندران از فرصت هاي آموزشي در ايران و مدينه ، استفاده بهينه كنند و با حضور مستمر و آگاهانه، سطح آگاهي خود را نسبت به اعمال و مناسك حج افزايش دهند.

آقاي سيد حبيب الله ساداتي مدير حج و زيارت مازندران نيز سفر حج را يك سفر عبادي توصيف كرد و گفت: زائران به بايدها و نبايد هاي سفر حج كه در جلسات آموزشي كاروانها مطرح ميشود، بيشتر توجه كنند.

وي به نامگذاري سال1397 ازسوي مقام معظم رهبري بعنوان سال حمايت از كالاي ايراني اشاره كرد و از زائران بيت الله الحرام خواست تا خريدهاي شان را در ايران انجام دهند و در اين سفر به بهره برداري از فيوضات معنوي و عبادي بپردازند.

وي زمان آغاز پروازهاي حج مازندران را 15 مرداد ماه اعلام كرد و گفت: مازندران داراي 24 كاروان است كه 22 كاروان مدينه قبل و 2 كاروان مدينه بعد هستندذو براين اساس زمان پرواز هاي مدينه قبل از 15 تا 19 مرداد ماه و زمان پرواز دو كاروان مدينه بعدنيز از20 مرداد ماه به بعد خواهد بود.

درحاشيه اين همايش، علاوه بر توزيع ، حجاج و روزه داران ماه رمضان قرار گرفت.

گفتني است در اين همايش كه در راستاي آموزش زائران حج تمتع 97 با هدف معرفت افزائي و ارتقاء اطلاعات مذهبي زائران به همت دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و مديريت حج و زيارت استان مازندران برگزار شد علاوه بر توزيع اقلام فرهنگي ، نمايشگاه عكس مروري برحج درمعرض ديد زائران قرار گرفت.

 /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (13).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (12).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (11).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (14).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (9).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (10).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (7).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (8).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (6).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (5).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (15).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/asrare haj/1 (2).JPGبرچسب ها:اسرار حج - مازندران - حج 97 - رمضان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: