یکشنبه|27 مرداد 1398|15 ذی الحجه 1440|18 August 2019
زمان انتشار: 1397/03/19 - 10:42 |

محمدي:

روح واقعي حج، دفاع از آرمان فلسطين است

رئيس سازمان حج و زيارت در حاشيه راهپيمايي روز جهاني قدس با بيان اينكه دفاع از ملت فلسطين، دفاع از انسانيت است، اظهار كرد: روح واقعي حج، پرداختن به مسائل اصلي جهان اسلام همچون آرمان فلسطين است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي، رئيس سازمان حج و زيارت كه همراه با خانواده خود به راهپيمايي روز جهاني قدس آمده بود در گفت‌وگو با ايكنا گفت: همانطور كه مقام معظم رهبري و امام راحل(ره) تاكيد كرده‌اند اين روز با عظمت، نمادي براي مبارزه با اسرائيل غاصب و وحدت جهان اسلام است. حضور گسترده مردم در ايران و ديگر كشورها نشان از حمايت مسلمانان و بلكه همه مردم جهان از آرمان فلسطين و انزجار از جنايات رژيم اشغالگر دارد. لازم به ذكر است كه اين حضور آگاهانه مردم، فقط دفاع از ملت فلسطين نيست بلكه فراتر از آن، دفاع از انسانيت نيز محسوب مي‌شود، وقتي روزانه تعداد زيادي از مردم فلسطين آواره، زنداني و شهيد مي‌شوند يعني انسانيت ذبح مي‌شود پس هر كسي وجدان بيدار داشته باشد بايد اين صداي مظلوميت را در دنيا منعكس كند و انزجار خود را از رژيم صهيونيستي علني نمايد.

رئيس سازمان حج و زيارت در ادامه تصريح كرد: بزرگترين اجتماع اسلامي، كنگره عظيم حج است و اگر حج بخواهد روح واقعي خود را داشته باشد بايد طبق فرموده امام خميني (ره) به مسائل اصلي جهان اسلام همچون ظلم و ستم رژيم اشغالگر در حق ملت فلسطين واكنش نشان دهد و برائت بجويد، امام راحل(ره) كه احياگر حج ابراهيمي بودند به ما آموخته‌اند اگر همه مسلمان‌ها هم صدا بشوند اين تعدي‌هاي گستاخانه و بي رحمانه چنين راحت ادامه نمي‌يابد.

برچسب ها:حج - حميد محمدي - فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: