جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/22 - 14:19 |

سهميه حاجيان عراق افزايش يافت

خالد العطية رئيس شوراي عالي حج و عمره عراق روز دوشنبه از موافقت عربستان با افزايش سهميه حاجيان عراقي به ۳۸۰۰۰ نفر خبر داد و يكي ديگر از مسئولان اين شورا نيز گفت: اين افزايش سهميه ميان نيروهاي بسيج مردمي و مؤسسه زندانيان انقلابي توزيع مي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، خالد العطية رئيس شوراي عالي حج و عمره عراق روز دوشنبه از موافقت عربستان با افزايش سهميه حاجيان عراقي به 38000 نفر خبر داد و يكي ديگر از مسئولان اين شورا نيز گفت: اين افزايش سهميه ميان نيروهاي بسيج مردمي و مؤسسه زندانيان انقلابي توزيع مي شود.

در بيانيه اي كه توسط شوراي عالي حج و عمره عراق به اين مناسبت منتشر شده آمده است: شورا هرسال تلاش مي كند سهميه بيشتري را براي اعرام حجاج به دست بياورد و در اين زمينه گفتگوهايي را نيز با مقامات عربستاني انجام مي دهند و امسال نيز ما از وزارت حج عربستان درخواست افزايش سهميه كرديم كه با موافقت آنها روبرو شد.

در اين بيانيه از قول خالد العطية نيز نقل شده كه در سال هاي گذشته سهميه حاجيان ما 33690 حاجي بود كه امسال با افزايش سهميه عراق، تعداد آنها به 38000 حاجي خواهد رسيد و اين افزايش سهميه به صورت قرعه كشي ميان ثبت نام كنندگان در تمام استان ها توزيع خواهد شد.

يكي ديگر از مسئولان شوراي عالي حج و عمره عراق گفت: تعداد 38 هزار حاجي كه اعلام شده تعداد ثابت حاجيان عراقي است كه به آمار مسئولان و سهميه تشريفات نيز به آن افزوده مي شود و به اين ترتيب امسال تعداد حاجيان عراقي از 40 هزار نفر نيز خواهد گذشت.

وي افزود: از ميزان افزايش سهميه اي كه به عراق داده شده 250 سهميه به بسيج مردمي و سازمان زندانيان انقلابي اختصاص مي يابد. مؤسسه زندانيان انقلابي سازماني است كه پس از اشغال عراق توسط آمريكا در سال 2003 تشكيل شد.

برچسب ها:عراق - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: