چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/03/23 - 03:15 |

پايان جلسات اسرارحج مشهد با حضور پر شور زائران خراساني

«سلسله جلسات معنوي اسرار حج و آداب حضور در محضر كعبه شريف» با حضور پرشور زائران حج 97 در مشهد به كارخود پايان داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد ،حجت الاسلام والمسلمين رضايي تهراني درآخرين شب از سلسله جلسات معنوي اسرار حج و آداب حضور در محضر كعبه شريف» به بيان اسرار وقوف زائران در منا و اعمال روز عيد قربان و بعد از آن پرداخت و اظهارداشت: ازپيامبراكرم (ص) اين سوال را پرسيدند كه ازكجا بدانيم حجمان مقبول است ؟ و حضرت پاسخ دادند: اگر از حج برگشتي و دور گناه نرفتي بدان حج تو قبول است و الا .....

وي افزود : درمنا سه عمل مهم را بايد انجام داد : رمي جمرات ، قرباني و تراشيدن سر يا انجام تقصير .

وي ادامه داد : در زمان حضور در منا حاجي سه نوع شيطان را سنگ مي زند كه به آن رمي جمره مي گويند. جمره عقبه كه همان شيطان بزرگ است ، جمره وسطي و جمره اولي كه شيطانهاي كوچك اند. حاجي درروز عيد قربان با قرباني كردن ، يادآور مي شود كه هرعزيزي غيرخدا را حاضراست براي فرمان خدا قرباني كند ، همانند حضرت ابراهيم كه اسماعيل فرزند دلبندش را به قربانگاه برد اما چون امرخدا نبود كارد نبريد.

حجت الاسلام والمسلمين رضايي تهراني درادامه بيان اعمال حج به نماز و طواف و اعمال مرتبط با آن اشاره كرد و به زائران توصيه كرد مبادا فريب شيطانك هاي ظاهري را بخورند و از بهره هاي مسجدالحرام و حرمهاي مطهر محروم شوند.

وي خطاب به زائران گفت : فرصت حضور در سرزمين وحي را با گذراندن در بازار و خريد سوغات هدر ندهيد ، سوغات را مي شود از همين جا هم تهيه كرد، اما آوردن سوغات معنوي بسيارمهم است . فيض حضور در مسجدالحرام و مسجدالنبي و بقيع ، انس با خدا و خواندن قرآن و نماز شب ، حال احرام داشتن و ياد حج را زنده نگه داشتن بهترين سوغات است .

اين گزارش حاكي است اين جلسات بعد از پنج شب ، با ذكر دعا به پايان رسيد.برچسب ها:اسرار حج - مشهد - حج 97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: