سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/03/23 - 12:23 |

نماينده سازمان حج و زيارت در عراق خبر داد:

راه‌اندازي كاروان‌هاي زيارتي عتبات ويژه پزشكان و مهندسان

نماينده سازمان حج و زيارت در عراق از راه‌اندازي كاروان‌هاي زيارتي عتبات عاليات ويژه پزشكان و مهندسان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلا، سيد مرتضي حسيني نماينده سازمان حج و زيارت در كشور عراق در گفتگوي اختصاصي با اشاره به كمبود وقت جامعه پزشكي و مهندسي كشور گفت: براي اين عزيزان كاروان‌هاي زيارتي كوتاه‌مدت راه‌اندازي كرده‌ايم.

وي افزود: اين اعزام‌ها به‌صورت ويژه و در روزهاي پاياني هفته و يا تعطيلات خواهد بود و به‌گونه‌اي طراحي‌شده كه زائران شب‌هاي جمعه را در كربلا اقامت داشته باشند. اعزام‌ها بسته به نوع سفر سه و چهارروزه و در هتل‌هاي باكيفيت خواهد بود.

حسيني اظهار كرد: استان‌هاي تهران، اصفهان و خراسان رضوي در اين كار پيش‌قدم شده و به‌زودي بعد از ماه مبارك رمضان اين اعزام‌ها انجام خواهد شد و اميدواريم قشر زحمت‌كش پزشكان و مهندسان كه وقت كمي براي سفر دارند، از اين برنامه استقبال كنند.

نماينده سازمان حج و زيارت سپس به آمار اعزام زائران در سال گذشته اشاره و يادآور شد: در سال گذشته قريب به 600 هزار نفر به زيارت عتبات عاليات مشرف شدند كه از سه مرز زميني مهران، چزابه و شلمچه و همچنين مرز هوايي بغداد و نجف وارد كشور عراق شدند.

وي با اشاره به ساخت‌وسازهاي شهرهاي نجف و كربلا خاطرنشان كرد: با مشاركت بخش خصوصي هتل كربلا الدولي را با مالكيت 50 درصد ساخته و در مجاورت آن در حال ساخت هتل بزرگ ديگري هستيم.

حسيني همچنين گفت: در شهر نجف در مجاورت صحن حضرت زهرا (س) در حال ساخت هتلي به نام امام علي (ع) هستيم كه اميدواريم تا پايان سال 1397 تكميل و به بهره‌برداري برسد.

وي از ايجاد 9 بسته سفر در قيمت‌هاي متفاوت براي جذب بيشتر زائر خبر داد و گفت: در حال حاضر در سفر به عتبات عاليات 9 گروه قيمتي كه تركيبي از هزينه‌هاي كربلا، نجف و كاظمين است، وجود دارد.

نماينده سازمان حج و زيارت در عراق سپس در مورد طرح ابرار گفت: در طرح ابرار هيچ فرقي ازنظر غذا وجود نداشته و فقط ازنظر مكان و مدت‌زمان اقامت در عراق متفاوت است. طرح ابرار نسبتاً ارزان‌قيمت بوده و براي بخش‌هايي از جامعه در نظر گرفته‌شده است.

حسيني تصريح كرد: طرح موكب نيز به‌زودي اجرا مي‌شود و در اين طرح حسينيه‌هاي عراق براي زائراني كه به‌صورت كارواني مي‌آيند در نظر گرفته‌شده است. مردان و خانم‌ها به‌صورت كارواني مي‌توانند از اين طرح كه ارزان‌تر هم هست استفاده كنند.

وي سپس به تفاوت اعزام زائران به‌صورت آزاد و توسط حج و زيارت پرداخت و گفت: خدمات بيمه‌اي، درمانگاه، در صورت بروز حادثه منجر به فوت، امنيت، و پيگيري در صورت زنداني شدن زائر، بخشي از خدماتي است كه به‌صورت رايگان از سوي حج و زيارت ارائه مي‌شود.

حسيني با اشاره به مشكلات زائران آزاد در كشور عراق تأكيد كرد: تحت هيچ شرايطي به‌غيراز مسير حج و زيارت به كشور عراق نيايند كه در صورت بروز مشكل با دشوارهاي متعددي روبرو خواهند شد و البته در برخي موارد جبران‌ناپذير است.برچسب ها:پزشكان - كربلا - نجف - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: