پنجشنبه|02 خرداد 1398|17 رمضان 1440|23 May 2019
زمان انتشار: 1397/03/24 - 09:42 |

شهروندان مراقب ويزاي جعلي اربعين حسيني باشند

مدير حج و زيارت استان يزد گفت: با توجه به اينكه سال گذشته تعدادي از شهروندان با ويزاي جعلي به اين سفر اعزام شده بودند كه در نهايت با مشكل مواجه شدند، تقاضا مي‌شود از طريق سامانه سماح نسبت به ثبت‌نام و صدور ويزا اقدام كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، علي اصغر شريفي، مدير حج و زيارت استان يزد صبح امروز در اولين جلسه ستاد اربعين حسيني استان با حضور استاندار و اعضاي ستاد، اظهار كرد: سال گذشته دفتر موقت صدور ويزا ايجاد و براي ۲۹ هزار نفر ويزا صادر شد.

وي با اشاره به اينكه بيش از ۳۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام كردند گفت: متاسفانه سال گذشته برخي مشكلات ويزا و صدور ويزا به كندي انجام مي شد كه ناشي از تغيير پرداخت دلار به ريال و جابجايي كاركنان عراقي بود ولي در مجموع اين كار به نحو احسنت انجام شد.

شريفي با اشاره به اينكه سال گذشته متاسفانه بيش از ۳۰۰ نفر با ويزاي جعلي و تقلبي در اين سفر حضور داشتند كه در مرز چذابه دچار مشكل شدند و در برگشت نيز با سرگرداني و معطلي روبرو بودند افزود: افراد با ثبت نام از طريق سامانه سماح با اطمينان خاطر به اين سفر معنوي اعزام خواهند شد.

وي تصريح كرد: پيشنهاد مي شود امسال نيز دفتر موقت صدور ويزا در زمان مناسب داير شود تا ثبت نام كه از طريق سامانه سماح و غالبا روزهاي آخر انجام مي شود، بتوانيم در روزهاي ابتدايي ثبت نام، ويزا صادر شود و در اين خصوص نگراني وجود نداشته باشد.

مدير حج و زيارت استان يزد همچنين گفت: پرواز يزد راه اندازي شود تا مردم بتوانند به راحتي از طريق استان نسبت به اين سفر اقدام كنند.

برچسب ها:اربعين - يزد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: