دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/03/28 - 11:26 |

هدايت عامه، وظيفه هر مسلمان است

هدايت عامه وظيفه هر مسلمان وانبيا هدايت تكويني مردم را برعهده دارند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا ، حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا فقيهي سخنران بعثه رهبري در جلسه روحانيون و مداحان اهل بيت (ع) گفت : امر خداوند ، امر تكويني و قابل توجه است .

وي افزود : ائمه هدايت تكويني داشته و تاثيرات وجودي دارند . ائمه افرادي را كه قابليت تكويني داشته باشند ، تصرف مي كنند . نمونه آن زهير بن قين است كه حضرت او را به كربلا دعوت كرد .

سخنران بعثه رهبري يادآور شد : زهير بن قين عثماني و از اهل سنت بود . اما سرشت خوبي داشت . او خبردار شد از كوفه بيرون آمد و نمي خواست در جريان درگيري هاي كربلا باشد .

حجت الاسلام والمسلمين فقيهي خاطر نشان كرد : زهير در مسير راه جايي را براي اطراق خود انتخاب كرد و مسير را به گونه اي مي رفت تا با امام روبرو نشود . امام حسين (ع) در اطراف او منزل و دنبال زهيرفرستادند .

وي با اشاره به عتاب همسر زهير گفت : زهير ابتدا درنگ كرد و مردد بود همسرش به او عتاب كرد و او را به پيشگاه حضرت فرستاد. وقتي زهير با حضرت صحبت و از خيمه بيرون آمد چهره اش دگرگون شد، او چنان وفادار امام شد كه در شب عاشورا سخنراني كرد .

سخنران بعثه رهبري افزود : ما روحاني هستيم و لباس پيامبر(ص) را برتن كرده ايم با اخلاق و رفتار مي توانيم افراد را جذب كنيم . سخنراني ها خيلي تاثير ندارد ، تربيت انسان ها با تواضع و اخلاق امكان پذير است .
برچسب ها:روحانيون - عتبات عاليات - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: