سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/02 - 15:48 |

آغاز مرحله مقدماتي مسابقات ملي قرآن «جايزه كربلا» + عكس

مرحله مقدماتي نخستين دوره مسابقات ملي قرآن «جايزه كربلا» در سه بخش حفظ، تلاوت و تفسير قرآن آغاز شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، شيخ حسن منصوري، مدير دارالقرآن آستان حسيني در اين باره گفت: در بخش تلاوت اين مسابقات، قاريان بايد كليپي از تلاوت خود را ارسال كنند و پس از ارزيابي اين تلاوت‌ها از سوي اعضاي كميته داوران، در نهايت ۲۰ قاري براي شركت در مرحله نهايي رقابت‌ها انتخاب مي‌شوند.

وي افزود: مرحله مقدماتي اين مسابقات در بخش حفظ و تفسير نيز از روز چهارشنبه (۳۰ خردادماه) آغاز شده و شركت‌كنندگان در دو بخش حفظ و تفسير در ساختمان دارالقرآن آستان حسيني در كربلا در حال رقابت هستند.

شيخ حسن منصوري اظهار كرد: شركت‌كنندگان دو بخش حفظ و تفسير به صورت كتبي و به مدت ۱۰۰ دقيقه به ۵۰ پرسش قرآني جواب مي‌دهند كه در نهايت در هر رشته ۲۰ نفر كه به سؤالات جواب صحيح بدهند به مرحله نهايي راه پيدا مي‌كنند.

وي اضافه كرد: اين مسابقات فقط در بخش آقايان برگزار مي‌كنند و شركت‌كنندگان در رشته حفظ بايد از حافظان كل قرآن باشد و در رشته تفسير نيز سؤالات از سه جزء پاياني قرآن و با تكيه بر تفسير «نمونه» آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي و تفسير «مجمع البيان» است.

اين مسابقات به همت دارالقرآن كريم وابسته به آستان حسيني و در سه رشته حفظ، تلاوت و تفسير برگزار مي‌شود و مرحله نهايي اين رقابت‌ها در روز سه‌شنبه هفته آينده( پنجم تيرماه) در زائرسراي «سيد الاوصياء» در كربلا برگزار مي‌شود.

زيارت خانه خدا براي نفر اول، زيارت مشهد مقدس براي نفر دوم و مبلغ ۵۰۰ هزار دينار عراق براي نفر سوم از جمله جوايزي است كه از سوي آستان حسيني به نفرات برتر اين مسابقات اعطا مي‌شود و همچنين، برگزيدگان اين مسابقات به‌عنوان نمايندگان عراق در جايزه بين‌المللي قرآن كربلا كه قرار است سال آينده برگزار شود، حضور خواهند داشت.
 1 2 3 4 5برچسب ها:مسابقات - قرآن - جايزه كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: