یکشنبه|27 مرداد 1398|15 ذی الحجه 1440|18 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/13 - 19:55 |

توضيحات روابط عمومي بعثه در مورد حجم چمدان‌هاي زائران حج ۹۷

روابط عمومي بعثه مقام معظم رهبري توضيحاتي در مورد ابعاد چمدان‌هاي زائران حج ۹۷ ارائه كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج در پي انتشار خبري در باشگاه خبرنگاران جوان، با عنوان «ساك‌هاي زائران حج 97 كوچك و محدود شد تا سوغات نخرند» روابط عمومي بعثه مقام معظم رهبري توضيحاتي را در مورد انتساب اين تيتر به حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ارائه داد.

در اين توضيحات آمده است:

طبق دستورالعمل سازمان حج و زيارت براي ابعاد جامه دان هاي حج تمتع، هر زائر مجاز به همراه داشتن 2 جامه دان متحد الشكل داراي مشخصات زائر و كاروان به ابعاد (65*40*30) و (60*35*25) ساني متر با حداكثر وزن هر جامه دان 20 كيلوگرم است.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر درپاسخ به سوال اقدامات صورت گرفته براي خريد سوغات از داخل و جلوگيري از خروج ارز از كشور، گفت: مهم تحقق شعاري است كه امسال مقام معظم رهبري مطرح كردند. سطح بينش مردم ما نيز خيلي بالارفته است. سال گذشته حجاج به من مي گفتند شما به رهبري اطلاع دهيد بخاطر فرمايش شما، خريدي انجام نداديم. البته ما نمي خواهيم كه در حريم خصوصي مردم دخالت كرده و به آنها بگوييم كه اين كار را بكنيد يا اين كار را نكنيد مردم خود از درك بالايي برخوردار هستند.

وي افزود: بايد به توليد داخلي و اشتغال نسل جوان كشور كمك كنيم و بيكاري را كاهش دهيم. هركالايي كه از بيرون خريداري و وارد كشور شود، يك ظرفيت از ظرفيت هاي داخلي ما را از بين مي برد لذا بايد تلاش كنيم كه ظرفيت توليد و اشتغال درداخل را بالا ببريم.

نماينده ولي فقيه با اشاره به اينكه عدد زائران حج در مقايسه با سفرهاي خارجي عدد بالايي نيست و تنها در چند ماه گذشته طبق آمارهاي منتشر شده حدود 850 هزار نفر به تركيه سفر كردند، گفت: باري كه افراد از كشورهاي خارجي وارد مي كنند قابل مقايسه با سفرهاي زيارتي نيست.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده براي حمايت از كالاي ايراني تصريح كرد: ظرفيت ساك هاي زائران محدود است و زائران فقط يك ساك بزرگ و يك ساك متوسط به همراه دارند و بيش از يكماه هم در حج هستند و و سايل و لوازم همراه آنها بيشتر حجم ساك را پر مي كند. با اقدامات صورت گرفته تلاش شده است زائران بتوانند كالاها را در داخل از طريق اينترنت مشاهده و با تخفيفف پنجاه درصد به اضافه پنج درصد در داخل خريداري و با پرداخت الكترونيكي چند روز بعد در منزل شان تحويل بگيرند.

اين درحاليست كه خبرنگار باشگاه خبرنگاران به دليل كم توجهي به اظهارات حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در خبر خود آورده است : «ساك‌هاي زائران حج 97 كوچك و محدود شد تا سوغات نخرند.» كه اين تيتر مناسبي براي اظهارات سرپرست حجاج ايراني نبوده است.


حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر بارها در مصاحبه هاي مختلف با اشاره به ضرورت توجه به شعار سال براي حمايت از كالاي ايراني تاكيد كرده اند كه « ما در حريم خصوصي افراد دخالت نمي كنيم و هميشه گفتيم سوغات مستحب است و اگر كسي مي خواهد براي نزديكان خود خريدي انجام دهد ما نمي توانيم مانع شويم اما بنظر مي رسد با توجه به شعار سال حتماً مردم نظر مقام معظم رهبري را مورد توجه جدي قرار مي دهند.»برچسب ها:چمدان - حج 97 - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: