سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/20 - 09:27 |

شناسنامه دارشدن موكب‌هاي اربعين حسيني ضرورت دارد

فرماندار كرمانشاه با تاكيد بر ضرورت شناسنامه دارشدن همه موكب هاي اربعين حسيني، گفت: امسال بايد سرويس دهي توسط موكب ها به صورت كامل انجام شود و به فرصت طلباني كه بخواهند از اين فرصت معنوي سواستفاده اقتصادي كنند نخواهيم داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، فضل اله رنجبر در نخستين جلسه ستاد اربعين حسيني كرمانشاه كه با حضور برخي از موكب داران و مسئولان ستاد در سرسراي جلسات فرمانداري برگزار شد، اظهار داشت: اقدام هاي خوبي در كارنامه گذشته موكب داران حسيني اين شهرستان به چشم مي خورد كه حساب خيران از فرصت طلبان و مخلصان جدا است.

وي ادامه داد: اين جلسه در راستاي آمادگي و هماهنگي براي بهتر برگزار كردن مراسم و ستادهاي خدمات رساني منوط به برگزاري همايش بزرگ اربعين حسيني تشكيل شده است.

وي به پيگيري استاندار و معاونان وي براي ارائه خدمات بهتر اشاره كرد و گفت: درصدديم با تلاش نمايندگان، فرماندهان و مسئولان مربوطه، امسال قبل از فرا رسيدن اربعين حسيني موضوع بازگشايي مرز خسروي را تعيين تكليف كنيم، چنانچه اين مقوله در جلسات متعدد از سوي استاندار كرمانشاه با رايزني با مقامات عالي رتبه دنبال مي شود.

رنجبر يادآور شد، همه مقامات ارشد كشور و استان نظر مثبت و مساعدي به بازگشايي مرز خسروي دارند چرا كه موجب تسهيل تردد زايران مي شود و علاوه برآن مردم استان از جنبه معنوي و اقتصادي از اين ظرفيت عظيم گردشگري زايران در استان برخوردار مي شوند.

فرماندار كرمانشاه افزود: همچنين در جلسات شوراي تامين استان، موضوع تردد و امنيت زايران و بازگشايي مرز با نظر مثبت مورد پيگيري قرار گرفته و در دستور كار قرار دارد.

رنجبر ادامه داد: بخشي از كار كه در مسير مرز خسروي به عراق قرار دارد به كشور عراق مربوط است و در اختيار ايران نيست و تا زماني كه مقامات اين كشور زمينه مناسب را تامين و تاييد نكنند، نمي توان يكطرفه قضاوت كرد و اين مقوله توسط مقامات ارشد استان و كشور با حساسيت بيشتري به نسبت سال هاي گذشته در حال پيگيري است.

رنجبر يادآور شد، با اين گمان كه مرز باز مي شود و تردد از اين مسير صورت مي گيرد بايد آمادگي لازم را به دست آوريم و اگر اين امر نيز محقق نشود بازهم در مسير تردد زايران اربعين حسيني هستيم.

فرماندار كرمانشاه به استقرار موكب ها در كمربندي شرقي و در مسير جاده سنندج به كرمانشاه در سال گذشته اشاره كرد و ادامه داد: امسال براي استقرار موكب ها چه در مسير كمربندي شرقي و چه در مسير جاده كامياران به كرمانشاه بايد برنامه ريزي بهتر و دقيق تري صورت گيرد و براي جانمايي همه موكب ها با پليس راه و بخشداري هماهنگي لازم صورت گيرد تا شرايط ايمني به خوبي فراهم شود.

وي تصريح كرد: در سال گذشته در مسير بيستون به كرمانشاه موكب هايي بوده ولي براي زمان بازگشت، مسافران با مشكلات نبود برخي از موكب ها مواجه شدند چرا كه برخي از موكب ها از ادامه فعاليت خسته شده و برخي ديگر با رغبت خود به ضلع مقابل جاده منتقل شدند و از همين رو شور و حالي كه بايد در هنگام بازگشت در اين مسير باشد نبود كه بايد امسال برنامه ريزي خوبي براي استقرار موكب ها به هنگام بازگشت زايران از مسير عراق صورت گيرد.

رنجبر با تاكيد براينكه هدف اين است كه تحت هيچ شرايطي گرداندن آيين هايي اين چنيني دولتي نشود، اظهار داشت: اما مردم كرمانشاه در اين زمينه خوب درخشيده اند كه همواره بهترين خصوصيت كرمانشاهيان، پذيرايي از زايران كربلاي معلي بوده و در طول تاريخ اين افتخار به نام كرمانشاهيان ثبت شده است.

رنجبر با تاكيد براينكه بايد پشتيباني امنيتي مناسب و كارهاي اداري نسبت به استقرار موكب ها انجام شود، گفت: همه موكب ها بايد داراي شناسنامه شوند و ستاد عتبات عاليات مسوليت كار مربوط به موكب ها را عهده دار خواهد بود و هم اكنون بانك اطلاعاتي مناسبي نسبت به موكب هاي قبلي وجود دارد و به طور قطع امسال با حضور خيران، تعداد اين موكب ها افزايش مي يابد.

برچسب ها:اربعين - كرمانشاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: