جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/04/20 - 11:32 |

عبور دوچرخه سوار مراكشي از شش كشور براي اداي فريضه حج

يك دوچرخه سوار مراكشي از شش كشور آفريقايي براي اداي فريضه حج در مكه مكرمه ركاب زده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، الجزيره نوشت، «محمد ربوحات»(57 ساله) مقيم مراكش با هدف رسيدن به مكه مكرمه براي اداي فريضه حج از شش كشور آفريقايي با دوچرخه عبور كرده است و تلاش دارد با اين اقدام پيام محبت و صلح را به ملتهاي آفريقايي برساند.

محمد ربوحات پس از يك سفر سه ماهه و هشت روزه دوشنبه وارد خارطوم پايتخت سودان به عنوان ششمين ايستگاه آفريقايي شد و وي از مرزهاي موريتاني، مالي، بوركينافاسو، نيجر و چاد عبور كرده است.

ربوحات درباره اين سفر خود گفت: يكم آوريل گذشته از شهر مكناس مراكش حركت خود را آغاز كرده تا نهم ژوئيه به خارطوم رسيده است و پس از آن به جزيره سواكن در شرق سودان حركت مي كند و سوار بر كشتي حجاج به مقصد عربستان عزيمت مي كند.

وي ادامه داد: مدت طولاني است كه به اين سفر فكر مي كرده است كه از مراكش با دوچرخه عازم سرزمين هاي مقدس در عربستان شود و الان به آخرين نقطه سفرش يعني جزيره سواكن رسيده است.

اين دوچرخه سوار مراكسي درباره هدف از اي نسفر گفت: تلاش مي كند تا ميراث مراكشي ها و مسلمانان آفريقايي را هنگامي كه به سمت مكه مكرمه و مدينه منوره در حركت است، احيا كند و پيام محبت و صلح را براي ملتهاي آفريقايي بفرستد.

ربوحات در مسير اين سفر حيوان هاي وحشي زياد و فيل هايي را به ويژه در بوركينافاسو ديده است و خوش شانس بوده است كه توانسته از دست اين حيوانات وحشي نجات يابد.

وي گفت: قصد دارد تا در سفر آتي خود با دوچرخه از مراكش به سمت شهر قدس اشغالي با هدف حمايت از مسئله فلسطين و احياي صلح حركت كند.

برچسب ها:حج تمتع - ورزش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: