دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/04/20 - 17:16 |

يادداشت/

خبر آمد، خبري در راه است

آهاي مردم! حجي در پيش است كه تمرين به سوي امام رفتن است، تمرين ظهور است، مانور آمادگي است، اينها را به گوش دل بشنويد و به قلب راه دهيد و همراه شويد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، يكي از كاربران و زايران بيت الله الحرام مطلبي براي پايگاه ارسال داشته كه تقديم خوانندگان محترم مي‌شود:

در جامعه خبرهايي است، تكاپوهايي است، گاهي اين خبرها و تكاپوها از چشم ها و گوش ها مخفي مي ماند. خبرها آن قدر زياد و متنوع است كه گاهي خبرهاي اصلي و مهم در حمله حواشي مخفي مي ماند و مردمان از آنها غافل مي مانند.

خبر اگر چه اهم و مهم دارد اما اهم و مهم را با چه معياري بايد انتخاب كرد؟ فرمولي دارد كه آن هم فرمولي دنيايي است، خبري مهم تر است كه تعداد بيشتري را تحت تأثير بگذارد و بعد فرمول هايي مانند اين، تأثيرات هم از جنسي است كه خبرنگار يا سردبير ياد گرفته است آن هم از متوني كه حد آخر مؤلفان غربي و شرقي شان دنياست.

مثلا وزن اين خبر در خبرگزاري ها چقدر مي تواند باشد؟ "اولين گروه زائران حج، 26 تيرماه راهي سرزمين وحي مي شوند." شايد اين خبر و تكرار آن براي چند ميليون نفري كه خاطره حج و عمره دارند تجديد خاطره باشد و با پرواز زائران حج 97 دلشان تكاني بخورد. اما در درون خبرهاي دنياي امروز گم مي شود.

آهاي مردم! حجي ديگر در پيش است، حجي كه همه ما به صداي بلند ابراهيم(ع) در عالم ذر به آن دعوت شديم.

آهاي مردم! مردماني مانند ما به سوي بيت مي روند نمي خواهيد دلتان را روان كنيد، نمي خواهيد با آنها باشيد؟ از دنيا و محاسبات دنيا در بياييد و دل به پرواز در آوريد؟

آهاي مردم! موسم شيدايي و رهسپاري است به سوي مدينه النبي، شيدا شويد و رهسپار.

آهاي مردم! گروهي به سمت عرفات مي روند، شما را به خدا گامي به سوي معرفت برداريد.

آهاي مردم! آيه اي از آيات خدا تكرار مي شود، نشانه از حشراست، ببينيد و دل دهيد.

آهاي مردم! عده اي به سوي محضر مهدي(عج) در عرفات روان مي روند، بعيد است ما به ماندن خو گرفته باشيم!

آهاي مردم! كعبه، حجر الاسود، مقام ابراهيم، حجر اسماعيل، صفا و مروه در پيش است.

آهاي مردم! بيت الحرام، مسجدالحرام، مشعرالحرام منتظر است.

آهاي مردم! وهمه اينها نشانه اند براي امام كعبه، براي آمادگي براي همراهي با امام كعبه، براي دل دادن. كاش با هر خبر حج، دلمان تكاني مي خورد، پر پروازي مي گرفت به سوي بيت، مي رفت ... سكنا مي گزيد و به سوي اصل بيت، امام بيت بالا مي رفت.
آهاي مردم! حجي در پيش است كه تمرين به سوي امام رفتن است، تمرين ظهور است، مانور آمادگي است، اينها را به گوش دل بشنويد و به قلب راه دهيد و همراه شويد.

آهاي مردم! خبر آمد، خبري در راه است سرخوش آن دل كه از آن آگاه است.


برچسب ها:ياداشت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: