دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/04/21 - 07:49 |

رييس سازمان حج و زيارت:

رضايت زائران اولويت خادمان حجاج است

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه بايد تلاش عوامل و دست اندركاران ستاد حج تمتع 97 به صورت شبانه روزي باشد، گفت: وقتي وارد عمليات حج تمتع مي شويم، ساعت كار معنايي نخواهد داشت و فعاليت ها براي رضايتمندي زائران و هر چه بهتر برگزار شدن اين مراسم بايد به صورت 24 ساعته باشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي در نشست مديران ستادي و اعضاي ستادهاي مكه مكرمه و مدينه منوره اظهار كرد: كارهاي اجرايي براي تشرف زائران عزيز به سرزمين وحي عليرغم پاره اي مشكلات و محدوديت ها، به خوبي پيش مي رود و تا چند روز ديگر نخستين گروه كاروان ها عازم مدينه منوره مي شوند.

وي موسم حج را يك ايام منحصر به فرد دانست و تاكيد كرد: در ايام حج تمتع يك فضاي معنوي در سراسر كشور عزيزمان و حتي در جاي جاي نقاط دنيا كه مسلمانان حضور دارند، پديد مي آيد كه بايد از اين عطر معنوي به بهترين نحو استشمام كنيم.

رييس سازمان حج و زيارت به همه دست اندركاران و اعضاي ستادهاي مكه مكرمه و مدينه منوره گفت: تجارب، اندوخته ها، توانايي ها و لطف حق موجب شده تا شما در اين مسير حضور داشته باشيد و اميدواريم در فرآيند عمليات حج تمتع 97 به خوبي به ايفاي نقش بپردازيد و موفقيت حج امسال را بيش از پيش شاهد باشيم.

رييس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه داشتن تخصص از اولويت هاي انتخاب نيروهاي ستادي است، توضيح داد: تخصص از الزامات كار ما محسوب مي شود چراكه نبايد در فرآيند عمليات و زمان برگزاري مراسم شرمنده خيل عظيم زائران شويم.

محمدي توضيح داد: تمامي افراد انتخاب شده ضمن داشتن تخصص بايد از توانمندي نيز بهره مند باشند و به صورت تمام وقت براي خدمت رساني به زائران فعاليت كنند.

ريس سازمان حج و زيارت وظيفه مديران ستادي، مديران كاروان ها، مديران مجموعه ها، كارگزاران و همچنين زائران را در فضاي موجود حساس دانست و تاكيد كرد: مديران كاروان ها و حجاج و عوامل از هر حركتي كه موجب ايجاد حساسيت مي كند بايد پرهيز داشته باشند.

محمدي تصريح كرد: دقت در رعايت قوانين و مقررات كشور ميزبان از جمله الزامات محسوب مي شود و تمامي فعاليت ها بايد مبتني بر برنامه ريزي و دستورالعمل هاباشد.

وي افزود: مديران ستادي و عوامل اجرايي و دست اندركاران بايد براي مديران كاروان ها و مجموعه ها الگو باشند؛ تمامي توصيه ها و دستورات براي اجراي صحيح عمليات و آرامش بخشي به زائران صورت مي گيرد و بايد مورد توجه جدي باشد.

رييس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه آسيب شناسي هاي لازم از حج 96 احصا و بررسي شده است گفت: اين بررسي ها منجر به ابلاغ برخي دستوالعمل ها و راهبردها شد كه بايد اين دستورالعمل ها به خوبي و در قالب شرح وظايف اجرايي شود.

محمدي به همه دست اندركاران و عوامل ستادي توصيه كرد: بايد ضمن داشتن توانمندي و تخصص به فكر ايده پردازي و كارهاي نو براي بهبود امور باشيم چرا كه بايد سطح كار همه ساله ارتقا يابد.

وي افزود: ما در پيشگاه خداوند وظيفه سنگيني داريم و بايد در جايگاهي كه به عنوان عوامل اعزام مي شويم، به فكر پيشبرد هر چه بهتر عمليات حج و آسايش زائران عزيز باشيم.

رييس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه حج جمهوري اسلامي ايران از گذشته به لحاظ نظم و انضباط نمونه بوده است، گفت: اين الگو بودن را نبايد از دست دهيم و راهكار آن نيز توجه به ايده هاي نوين و فعاليت با برنامه و مستمر است.

محمدي با بيان اينكه بايد تلاش عوامل و دست اندركاران ستاد به صورت شبانه روزي باشد، گفت: وقتي وارد عمليات حج تمتع مي شويم، ساعت كار معنايي نخواهد داشت و فعاليت ها براي رضايتمندي زائران و هر چه بهتر برگزار شدن اين مراسم بايد به صورت 24 ساعته باشد.

وي تاكيد كرد: هر ساعت از شبانه روز در خدمت حجاج خواهيم بود و يكي از مهمترين لذت ها احساس رضايت زائران محسوب مي شود كه اميدواريم در پيشگاه الهي و نظر زائران مورد مقبوليت گام برداريم.

برچسب ها:حج 97 - حميد محمدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: