یکشنبه|27 مرداد 1398|15 ذی الحجه 1440|18 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/21 - 09:52 |

سرپرست حجاج ايراني :

حج ، در زندگي انسان تحول آفرين است

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت درنشست آموزشي كاروان نوربا تاكيد براينكه حج ، عبادتي تحول آفرين است ، ابراز اميدواري كرد كاروان قرآني حج 97 با بهره‌مندي از اين كنگره عظيم معنوي، زمينه تحول دروني در خود و ديگران را فراهم كند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، نشست آموزشي كاروان نورمتشكل از قاريان و حافظان اعزامي به حج تمتع 97 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي‌عسكرنماينده ‌ولي‌فقيه و سرپرست حجاج ايراني در سازمان اوقاف و امور خيريه برگزار شد.

نماينده ‌ولي‌فقيه در امور حج و زيارت در اين نشست برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني بعثه مقام معظم رهبري در سفر معنوي حج را يكي از بخش‌هاي مهم ، زيبا و تاثيرگذارتوصيف كرد كه با همكاري قاريان و حافظان قرآن و گروه‌ تواشيح اجرا مي شود.

وي افزود: حضوركاروان قرآني در حج و اجراي برنامه درمراسم و همايش‌هاي مختلف بعثه مقام معظم رهبري، جلسات شبي با قرآن و ... رونق خاصي را به مجموعه فعاليت‌هاي فرهنگي در حج مي‌بخشد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي‌عسكر ادامه داد: كاروان قرآني با حضوردرحلقه‌هاي قرآني در مسجدالنبي و مسجدالحرام ، نشست هاي بعثه و جمع زائران و اجراي برنامه جزءخواني قرآن كريم در كاروان‌ها و مشاركت در اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي بعثه ،موجب افتخار و سربلندي ملت و كشور ما خواهند بود.

وي با اشاره به اينكه هركسي بتواند به فرهنگ حج كمك كند يك افتخار است، اضافه كرد: امام سجاد (ع) به صورت ناشناس درجمع كاروان هاي حجاج حضور مي يافتند و به زائران خدمت مي كردند.

سرپرست حجاج ايراني ضرورت استفاده از ظرفيت فضاي مجازي در مراسم حج را يادآور شد و گفت: فضاي مجازي امروز فرصت و ظرفيت بسيار خوبي ايجاد كرده است و از اين طريق مي توان مطالب را به صورت ميليوني و به سرعت به ديگران انعكاس داد و برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني را به مسلمانان ارائه كرد.

نماينده ولي فقيه با اشاره به اينكه نگاه ما به كنگره حج با تأسي از ديدگاه امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي، نگاه وحدت و همدلي هرچه بيشتر ميان مسلمانان است، گفت: حج بيرق اسلام است و امام امت و رهبري افق بلندي را در اين حوزه براي ما ترسيم كرده اند كه تلاش داريم به آن نزديك شويم.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي‌عسكر در بخش ديگري از سخنان خود حج را عبادتي تحول آفرين توصيف كرد و خطاب به حاضران گفت: بنده اميدوارم با توجه به ظرفيتي كه شما عزيزان داريد و برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني مختلفي كه اجرا خواهيد كرد، در پايان اين سفر معنوي هم خود راضي باشيد و هم بتوانيم لبخند رضايت را بر لبان مقام معظم رهبري بنشانيم.

سرپرست حجاج ايراني ويژگي هاي سفر حج را يادآور شد و با اشاره به اينكه سفر حج دو بخش دارد كه يك بخش به انجام وظايف و بخش ديگر به بهره‌برداري شخصي و فردي مربوط مي‌شود، گفت: اين سفر معنوي ويژگي‌هايي دارد كه در جاي ديگري پيدا نمي‌شود و ازنظر فردي ، انسان مي تواند متحول شده ، به خانه اش بازگردد.

وي افزود: اميدوارم شما طوري عمل كنيد كه بتوانيد از لحظه ورودتان به مكه و مدينه تا هنگام بازگشت، بهره كافي را ببريد و براي تمامي عمر زمينه تحول دروني در خود و ديگران را فراهم كنيد.

نماينده ولي فقيه با بيان اينكه سفر حج ، سفر سختي است، اظهارداشت: اين سفر به سه نوع آمادگي علمي، روحي و جسمي نياز دارد و اين آمادگي ها كمك مي كند كه انسان بتواند از اين سفر معنوي كه ممكن است در زندگي هر فرد يك بار اتفاق بيافتد هرچه بيشتراستفاده كند.

برپايه اين گزارش ، در اين نشست كه آقايان سيدعلي سرابي دبير كميته اعزام و دعوت از قاريان قرآن كريم، محمد‌تقي ميرزاجاني رئيس دبيرخانه كميته اعزام و دعوت از قاريان قرآن كريم وحجت‌الاسلام والمسلمين علي مقني معاون مركز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه نيز شركت داشتند آقاي سرابي ابراز اميدواري كرد كاروان قرآني حج تمتع 97 بتواند به اجراي برنامه هاي راهبردي بعثه مقام معظم رهبري كمك كند.برچسب ها:كاروان نور - قاريان - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: