چهارشنبه|04 مهر 1397|14 محرم 1440|26 September 2018
زمان انتشار: 1397/04/21 - 12:50 |

رييس مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر اعلام كرد

جزييات خدمات درماني هلال احمر در حج ۹۷ اعلام شد

رييس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با تشريح تمهيدات درماني و پزشكي در حج امسال گفت: علاوه بر استفاده از خدمات بيمارستاني سعودي در مكه و مدينه، درمانگاه‌هاي شبانه‌روزي و مطب‌هاي هشت ساعته نيز براي ارائه خدمات پزشكي به زائران داير مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دكتر سيدعلي مرعشي در همايش تيم‌هاي بهداشتي و درماني جمعيت هلال احمر در حج ۹۷ اظهار كرد: سال‌ها قبل خدمات پزشكي به صورت پزشك كاروان ارائه مي‌شد و يك پزشك مسئول خدمت‌رساني به يك كاروان بود كه در تمام فرآيند حج همراه آنها بود. در كنار اين مساله ما دو مركز بيمارستاني هم در مكه و مدينه داشتيم، اما به دليل طولاني بودن صف انتظار زائران و امكان برنامه‌ريزي بهتر درماني با هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، برنامه‌ريزي‌هاي مختلفي صورت گرفته است تا از خدمات درماني سعودي نيز استفاده شود و همچنين با اين كار ظرفيت‌هايي براي اعزام بيشتر حجاج ايجاد شود.

رييس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر ادامه داد: از همين رو در بيمارستان در مدينه بيمارستان نداريم و سه درمانگاه شبانه‌روزي در سه نقطه محل اسكان زائران دائر است. همچنين مطب هشت ساعته در مدينه به زائران خدمت‌رساني مي‌كند. در كنار آن ما از خدمات بستري در بيمارستان‌هاي مدينه استفاده مي‌كنيم. همچنين در درمانگاه‌هاي ما پزشكان متخصص نيز حضور دارند.

وي با اشاره به امكانات درماني در مكه مكرمه اظهار كرد: امسال در مكه بيمارستان داريم و علاوه بر آن پنج درمانگاه شبانه‌روزي و هشت مطب نيز فعاليت خواهند كرد و سعي شده با توجه به تجربيات گذشته خدمات به شكل مناسب‌تري ارائه شود.

مرعشي همچنين با اشاره به ايجاد تسهيلاتي براي پزشكاني كه در حج حضور پيدا مي‌كنند، ادامه داد: تمهيداتي انديشيده شده تا ۷۰ درصد از همكاران‌مان در رفت و برگشت كه البته اولويت ما به جهت خستگي همكاران، برگشت است، بتوانند در ايستگاه‌هاي پروازي خودشان باشند.

رييس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر همچنين به امكان دسترسي آنلاين و آفلاين به پرونده پزشكي حجاج امسال اشاره كرد و گفت: همه ما بايد به اين موضوع واقف باشيم كه در درجه اول ارائه‌ خدمات درماني مناسب با روحيه بالا، تعامل زياد و ايثارگري به حجاج است.

ايسنابرچسب ها:حج 97 - سلامت - پزشكي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: