پنجشنبه|31 مرداد 1398|19 ذی الحجه 1440|22 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/22 - 09:54 |

همايش متمركز زائرين حج تمتع 97 اردبيل برگزار شد

همايش متمركز زائرين حج تمتع استان اردبيل با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، همايش متمركز زائرين حج 97 استان اردبيل با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه و امام جمعه استان اردبيل، روحانيون و عوامل كاروانها و حضور پرشور زائران در مسجد ججين اردبيل برگزار شد.

در اين همايش حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل درباره ويژگي هاي سفر حج سخن گفت و سوغات سفر حج را زهد و تقوا دانست و اظهارداشت: مهمترين سوغات حج ولايت مداري است و اگر ولايت را از حج جدا نمائيم حج معني خود را از دست خواهد داد.

وي هدف از سفر حج را رسيدن به ولايت و امامت ذكر كرد و ادامه داد: زائر با قطع تعلقات نفساني و با توجه قلبي به باريتعالي بايد به باطن اعمال و مناسك حج توجه داشته باشد و همه اعمال را به نيت دوري از پليديهاي نفساني و برائت از شيطان انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمين عاملي با بيان اينكه زائران ما سفيران جمهوري اسلامي ايران هستند و بايستي با اخلاق و رفتار خود ثابت نمايند كه الگوي اخلاقي مناسبي براي زائران كشورهاي اسلامي هستند، افزود: حجاج محترم توجه داشته باشند كه از بازارگردي در طول اين سفر معنوي جدا پرهيز كنند.

وي با بيان اينكه براي بسياري از زائران در طول عمر يكبار توفيق تشرف به حج به دست مي آيد به حجاج توصيه كرد: فرصت به دست آمده در اين سفر معنوي را قدر بدانند و به ويژه در اوقات پنجگانه نماز به اداي اين فريضه مهم اهتمام جدي داشته باشند.

بر پايه اين گزارش، در ابتداي اين همايش حجت الاسلام والمسلمين بيدار مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان اردبيل با قرائت آيه اي از قرآن كريم، به اهميت سفر معنوي حج اشاره كرد و گفت: اين سفر بايد وسيله اي براي سيرالي الله باشد و زائرين محترم قبل از سفر بايد اهميت آن را درك نموده و بدانند به كجا و براي چه به اين سفر معنوي مشرف مي شوند و بايد در اين سفر چه چيزي را بدست بيآورند.

در پايان اين همايش مناسك حج به صورت نمادين توسط حجت الاسلام بيدار اجرا شد.

گفتني است تعداد زائريني كه امسال از استان اردبيل به حج مشرف مي شوند 860 نفر در قالب 6 كاروان خواهد بود.
 همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيل همايش متمركز زائرين حج اردبيلبرچسب ها:همايش - حج 97 - اردبيل


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: