سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/22 - 12:21 |

كربلا، محل تجلي معارف حج

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به فضيلت زيارت امام حسين (ع) گفت: كربلا، جايگاه ظهور معارف حج است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، در گردهمايي روحانيون و مداحان اعزامي به عتبات عاليات، ضمن تشريح و بيان فضيلت زيارت امام حسين (ع) تاكيد كرد: روايات فراواني درباره انواع پاداش هاي مختلف براي زائر امام حسين (ع) در نظر گرفته شده كه يكي از آن پاداش ها، برابري زيارت امام با چندين حج مستحبي است.

وي حج را داراي مناسك و معارف عنوان كرد و گفت: مناسك حج بدون شك در مكه بايد برگزار شود و مخصوص زائرين خانه خداست اما معارف حج كه انسان ساز و تحول آفرين است، جهان شمول و براي كل بشريت است و امام حسين (ع) در كربلا، آن معارف را به نمايش گذاشت.

وي بخشش گناهان و تولدي ديگر را از آثار و بركات زيارت امام حسين (ع) عنوان كرد و گفت: در زيارت، هر كس به مقدار ظرفيت و معرفتش بهره مي برد. ايشان از روحانيون خواست از اين فرصت بزرگ و كم نظير استفاده كرده و زائران را در عرصه هاي مختلف ارشاد كنند.

در اين نشست، حجت الاسلام و المسلمين حسين بهجتي، مسئول بعثه كربلا با اشاره به لزوم همراهي روحانيون با زائران خاطر نشان كرد: برخورد كريمانه و اخلاق حسيني، يكي از راه هاي اثرگزار معنوي در زائران است. وي تاكيد كرد: رسالت روحانيون و مداحان در كاروان بسيار خطير است؛ زيرا به عنوان معلم و مربي و مرشد و راهنماي كاروان هستند و بدانند انجام اين رسالت بزرگ، خشنودي امام حسين (ع) را دربرخواهد داشت.
 /_Shared/_Sites/Site(14)/a.ahmadi/untitled folder7/h2.jpg /_Shared/_Sites/Site(14)/a.ahmadi/untitled folder7/h3.jpg /_Shared/_Sites/Site(14)/a.ahmadi/untitled folder7/h4.jpg /_Shared/_Sites/Site(14)/a.ahmadi/untitled folder7/h5.jpgبرچسب ها:روحانيون - مداحان - زيارت - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: