سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/23 - 07:56 |

همايش متمركز زائران حج تمتع در كاشان برگزار شد

همايش متمركز زائران حج تمتع شهرستان كاشان و آران و بيدگل در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزارشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام سيد عبدالفتاح نواب مسئول دبيرخانه شوراي عالي حوزه هاي علميه كشور روز جمعه در همايش متمركز زائران حج تمتع 1397 كاشان گفت: حج تمتع هنگامه اي معنوي براي دستيابي به لذت هاي روحاني است و زائران ايراني بايد در سفر معنوي حج واجب حافظ سربلندي شيعه باشند.

مسئول دبيرخانه شوراي عالي حوزه هاي علميه كشور در اين همايش بيان كرد: زائران بايد در سفر به خانه خدا عزت نفس داشته و زمان ارزشمند حاجيان نبايد با مسائلي مانند خريد هدر برود.

وي با تاكيد بر كنار گذاشتن پيرايه‌ها و دلبستگي‌هاي مادي و نفساني افزود: هر زائر بايد با بازگشت از حج تمتع بكوشد تا فضاي اين سفر را در گفتار و كردار شخصي و اجتماعي خود ماندگار كند.

مسئول دبيرخانه شوراي عالي حوزه هاي علميه كشور ترك گناهان و ماندگاري روحيه ديني را نشانه پذيرفته شدن حج زائر عنوان كرد و گفت: برخي زائران حج ابراهيمي 16 سال در انتظار تشرف بودند كه بايد اين سفر الهي قدر دانسته شده و از بركت هاي آن به خوبي بهره گيري شود.

بنابراين گزارش، امام جمعه موقت كاشان نيز در اين همايش عنوان كرد: حج با رويكرد هجرت به سوي خدا و دعوت به خير انجام مي شود زيرا سواي اداي تكليف شرعي، براي رسيدن به قله معرفت الله است.

حجت الاسلام علي احتشام افزود: زائران در اين همايش بزرگ مسلمانان جهان مي توانند برخي را به اهل بيت (ع) نزديك كرده و يا برخي را دور كنند و از اين رو بايد مراقب اخلاق و رفتار خود باشند.

رئيس اداره حج و زيارت كاشان نيز در ادامه بيان كرد: 673 نفر از شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل امسال به خانه خدا مشرف مي شوند كه 338 نفر از آنها آقايان هستند، مسن ترين فرد 95 سال دارد و جوانترين زائر بانويي 15 ساله مي باشد.

عباس نيكونيا افزود: زائران كاشاني در قالب 6 كاروان براي تشرف به حج ابراهيمي به سرزمين وحي اعزام خواهند شد كه نخستين پرواز 27 تيرماه از فرودگاه امام خميني (ره) تهران به مقصد مدينه منوره انجام خواهد شد.

رئيس اداره حج و زيارت كاشان، در خصوص خريد سوغات از كالاي ايراني نيز گفت: سازمان حج و زيارت در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري براي حمايت از كالاي ايراني با همكاري يك فروشگاه اينترنتي سازوكاري را فراهم ديده است تا حجاج خريد سوغات را از كالاي ايراني تهيه كنند.

نيكونيا،گفت: زايرين ايراني مي توانند ملزومات سفر و كالاي مورد نياز به ويژه سوغات خود را از « سامانه بركت به خانه » با كالاهاي ايراني تهيه نمايند.

وي با اشاره به اينكه اين فروشگاه اينترنتي در پويش «ماندن بركت به خانه» با همراهي ۴ هزار كسب و كار فعال ايراني و همكاري سازمان حج و زيارت تصميم دارد دست چين اقلام منتخب سوغاتي را به حجاج ارائه كند گفت: برنامه ريزي هاي انجام شده است تا كالاهاي با كيفيت و قيمت مناسب براي زائران كشورمان عرضه شود.

در ادامه اين همايش با حضور زائران و مديران كاروان هاي حج تمتع سال 97 شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشكي كاشان، مناسك حج براي آموزش به زائران خانه خدا به صورت نمادين به اجرا درآمد.

برچسب ها:حج 97 - همايش - كاشان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: