سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/23 - 08:04 |

حجاج بيت الله الحرام در 102 هتل عربستان اسكان مي‌يابند

«محسن نظافتي» مدير كل اسكان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زيارت، گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام گرفته براي رفاه هر چه بيشتر، زائران حج امسال در 102 هتل با كيفيت و داراي استانداردهاي لازم در مكه و مدينه اسكان داده خواهند شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نظافتي درباره تعداد هتل هاي موجود در مكه و مدينه و امكانات هتل ها اظهار كرد: امسال حدود 102 هتل براي زائران در شهر هاي مكه مكرمه و مدينه منوره تدارك ديده شده كه از اين تعداد 82 هتل در مكه و 20 هتل در مدينه است.

وي با اشاره به تغييرات شكل گرفته در هتل ها نسبت به سال گذشته گفت: مزيت امسال نسبت به سال قبل به وسعت و پراكندگي هتل ها باز مي گردد؛ يعني وسعت هتل ها بزرگتر و پراكندگي محل جغرافيايي آنها كمتر است.

به گفته نظافتي، محل اسكان زائران در شهر مكه مكرمه با مسجدالحرام فاصله اندكي دارد كه براي رفاه حال زائران، اتوبوس هاي حمل و نقل درون شهري تدارك ديده شده است. در مدينه منوره نيز همه هتل ها در منطقه مركزي نزديك حرم هستند و حمل و نقل درون شهري نيازي نيست.

وي با بيان اينكه تمام تلاش براي اجاره هتل هاي مناسب موجود انجام شده است، توضيح داد: كيفيت هتل هاي مكه مكرمه در سطحي مناسب، اما كيفيت هتل هاي مدينه كمي پايين تر است.

مدير كل اسكان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زيارت گفت: به دليل اينكه هتل هاي مدينه منوره در سال هاي اخير تخريب شده است، شاهد كاهش تعداد هتل ها و تغيير نيافتن كيفيت آنها هستيم، بنابراين از همين تعداد موجود استفاده كرده ايم.

برچسب ها:حج 97 - اسكان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: