شنبه|02 شهريور 1398|21 ذی الحجه 1440|24 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/23 - 07:08 |

كارگروه بانوان كميته فرهنگي اربعين گيلان تشكيل جلسه داد

اولين نشست كارگروه بانوان كميته فرهنگي، آموزشي ستاد اربعين استان گيلان در سالن غدير حج و زيارت برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در اين نشست كه به منظور ايجاد هماهنگي و برنامه ريزي بين كارگروه هاي بانوان فرهنگي اين كميته انجام شد ابتدا حجت الاسلام والمسلمين فروتن مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و مسئول كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين استان ضمن خوشامدگويي به مدعوين توضيحاتي در خصوص هدف از تشكيل جلسات كميته بانوان فرهنگي آموزشي، وظيفه اعضاي اين كميته و اهميت و ارزش معنوي حماسه پياده روي اربعين حسيني ارائه كرد.

وي در ادامه گفت : زيارت اربعين جهاني شده است و نقش حضرت آيت الله سيستاني و در فراهم نمودن بستر مناسب جهت زيارت اربعين حسيني را مهم دانست . و اينكه اربعين حسيني بايد مردمي باشد كه مانند دهه اول محرم هزينه هاي آن توسط مردم تامين شود .

رئيس كميته فرهنگي، آموزشي ستاد اربعين استان گيلان با اشاره به اينكه حضور فعال روحانيون و مبلغان جهت تبليغ و ترويج اربعين حسيني در ميان مردم تاكيد كردند، تا اين برنامه بايد فراگير شود و در تمام نقاط كشور خصوصاً گيلان ستاد اربعين تشكيل و ساماندهي شود .

در ادامه اين جلسه خانم دكتر افتخاري معاون امور بانوان كميته فرهنگي، آموزشي ستاد مركزي اربعين با اشاره به حضور پيروان اديان ، نحله ها و اقليتهاي مختلف مذهبي در پياده روي اربعين، گفت: اين امر وظيفه ما را در شناساندن امام حسين(ع) به جهانيان سنگين تر مي كند و ما بايد اربعين را به جان معرفي كنيم.

وي هدف از برگزاري اين نشست را ايجاد كار گروه بانوان كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين براي استفاده از ظرفيتهاي مردمي و تشكل ها و هيئت هاي مذهبي ،حوزه هاي علميه ، دانشگاه و نخبگان و مردم شريف و مومن و ولايتمدار استان گيلان بيان نمود و در موكب بانوان بايد حداقل دو نفر از خانم ها كه ترجيحاً تحصيلات بالا و حوزي داشته باشند را لازم دانست .

خانم افتخاري افزود: وظيفه ما اين است كه اربعين را به مردم تبيين و بشناسانيم . پياده روي اربعين تجمعي بي نظير است كه با صميميت و عشق و علاقه برگزار ميشود و تاريخ بشريت چنين حماسه اي را به ياد ندارد و ما اين رسالت را داريم تا آن را به جهانيان معرفي كنيم .

در پايان اين جلسه، هر يك از اعضاء كميته نظرات و پيشنهادات خود را بيان و آمادگي لازم جهت همكاري درچارچوب اهداف و پيشبرد سياستهاي كميته فرهنگي، آموزشي اربعين اعلام كردند.


 كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلان كارگروه بانوان اربعين گيلانبرچسب ها:كارگروه -بانوان-اربعين - گيلان -فرهنگي آموزشي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: