پنجشنبه|31 مرداد 1398|19 ذی الحجه 1440|22 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/24 - 08:32 |

ياوران حجاج چهارمحال وبختياري گردهم آمدند

گردهمايي ياوران حجاج كاروان هاي حج تمتع استان چهارمحال وبختياري روز گذشته با حضور 50 نفر از زائران ياور در شهركرد برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ،اين گردهمايي از طرف بعثه مقام معظم رهبري و با هدف ايجاد هماهنگي بين ياوران حجاج كاروانها ، بهره گيري بيشتر از اين ظرفيت ارزشمند و تبيين وظايف ياوران حجاج برگزار شد.

در ابتداي اين همايش حجت الاسلام والمسلمين اسماعيلي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري ضمن خيرمقدم به ياوران حجاج سال جاري به آثار معنوي تعاون در حج و كمك به زائرين اشاره نمود و با بيان اينكه تعاون در حج و كمك به زائرين بركات و آثار معنوي فراواني دارد، افزود: اين توفيق با كمك به زائران ناتوان و سالخورده مضاعف مي‌گردد كه اين فرصت را بايد قدر دانست.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمين زهيري از نگاه سيره اهل بيت عليه الاسلام توفيق ياري و خدمت رساني را فرصتي ارزشمند و مغتنم براي ياوران حجاج بر شمردند و بر ضرورت حفظ آبروي شيعيان جهان توسط زائران تاكيد كرد.

وي استفاده از فرصت خدمت به ضيوف الرحمن را توفيقي دانست كه براي كمتر كسي فراهم مي شود ومتذكر شد از بين ميليون ها دلداده و عاشق خدمت ، امسال اين شرايط براي شما فراهم شده است.

حجت الاسلام زهيري تقويت روحيه همدلي، همياري، همكاري و تقويت نظم و انضباط در امور اجرايي و انجام اعمال و مناسك ، زيارات، جلسات و برنامه هاي دسته جمعي قبل و بعد از سفر را از ديگر وظايف ياوران حجاج برشمرد.

آموزش هاي مقدماتي امداد و نجات از جمله گرمازدگي، احياي قلبي و حساسيت هاي بهداشتي سفر بخش ديگري از اين گردهمايي بود كه توسط آقاي مولوي از مدرسان جمعيت هلال احمر براي حضار ارائه شد

پاسخ به سوالات شركت كنندگان و ارائه بسته هاي فرهنگي ياوران حجاج پايان بخش اين برنامه بود.


برچسب ها:ياوران حجاج - چهارمحال


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: