پنجشنبه|02 خرداد 1398|17 رمضان 1440|23 May 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 07:47 |

آيت الله طه محمدي مطرح كرد؛

اهميت كار مديران كاروان حج

امام جمعه همدان گفت: هر كدام از مديران كاروان به عنوان مسؤول و فرمانده يك عمليات هستند و اگر زحمات و خدمات آنها نباشد قطعا حجاج نمي توانند حجشان را سالم انجام دهند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت الله غياث الدين طه محمدي نماينده ولي فقيه در استان همدان ظهر امروز در ديدار كارگزاران و مديران حج با اشاره به ثواب نماز جماعت گفت: اگر نفرات حاضر در نماز جماعت تا ده نفر باشند با وجود ثواب بالا ثواب آن را به راحتي ثبت مي كنند.

آيت الله طه محمدي ادامه داد: اما با افزايش تعداد نفرات حاضر اگر درياها جوهر شوند، جنگل ها قلم و جن و انس هم نويسنده شوند ثواب يك ركعت از اين نماز را نمي توانند ثبت كنند.

وي گفت: همه افرادي كه در نماز جماعت شركت مي كنند ارزش اين كار را متوجه نمي شوند چرا كه اگر اين را مي دانستند حتي يك ركعت نماز را به صورت فرادا نمي خوانند.

امام جمعه همدان با اشاره به حديثي از پيامبر كه فرمودند به يهودي ها سلام كنيد اما بر يهوديان امت من سلام نكنيد ابراز كرد: هر كس صداي اذان را بشنود و نسبت به نماز جماعت و شركت در آن بي اعتنا باشد او از يهوديان امت من است.

وي به اهميت حضور امام جماعت پرداخت و گفت: تا زماني كه امام جماعت نباشد نماز جماعت نيز شكل نخواهد گرفت زيرا امام جماعت سلسله جنبان شكل گيري نماز جماعت است.

نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان خاطر نشان كرد: ثواب تك تك اقتدا كنندگان در هر ركعت به اندازه اي است كه به جز خداوند كسي نمي تواند آن را درك كند اما ثواب امام جماعت به اندازه كل جمعيت نمازگزاران است و اين نشان از اهميت نماز جماعت دارد.

وي تلاش كارگزاران حج و زيارت را داراي ارزش بالايي عنوان كرد و گفت: هر كدام از شما به عنوان مسؤول و فرمانده يك عمليات مي باشيد و اگر زحمات و خدمات شما نباشد اين 2 هزار نفر قطعا نمي توانند حجشان را سالم انجام دهند.

امام جمعه همدان با اشاره به آن كه برگزاري حج داراي ثواب بالايي است تصريح كرد: همان طور كه ثواب امام جماعت چندين برابر نمازگزاران است ثواب كار شما نيز به اندازه ثواب حج همه زائران است.

وي گفت: همانند نماز كه اگر امام جماعت نباشد نماز جماعت صورت نمي گيرد، اگر دلسوزي هاي شما هم نباشد حج شكل نخواهد گرفت.

آيت الله طه محمدي فعاليت در كاروان هاي زيارتي را لطف خداوند دانست و گفت: نبايد از مردم انتظار خاصي داشته باشيد چرا كه شما با خدا قرار داد بسته ايد و براي رضا او در اين عرصه وارد شده ايد.

وي در پايان گفت: محبتي كه مدير و عوامل كاروان هاي زيارتي نسبت به زوار انجام مي دهند همانند يك مربي دلسوز است.

برچسب ها:همدان - حج 97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: