جمعه|01 شهريور 1398|20 ذی الحجه 1440|23 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 10:53 |

امام جمعه اهل سنت آق قلا:

زائران حج تمتع بايد به خودشناسي برسند

امام جمعه اهل سنت آق قلا با بيان اينكه بايد عزم خودمان را جزم كنيم و آنطور كه بايد و شايد و با خلوص نيت و علاقه مهمان حقيقي خداوند باشيم، گفت: هر كسي كه مي خواهد حج تمتع را انجام دهد بايد به خودشناسي برسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آخوند عبدالحي ميرزاعلي، امام جمعه اهل سنت آق قلا، روز گذشته در همايش زائران حج تمتع در مصلي نمازجمعه گرگان گفت: بايد خداوند متعال را شاكر باشيد كه زيارت بيت الله، پيامبر بزرگوار، خلفاي راشدين، ائمه اطهار و اوليا را نصيب شما كرده است.

وي با بيان اينكه بايد عزم خودمان را جزم كنيم و آنطور كه بايد و شايد و با خلوص نيت و علاقه مهمان حقيقي خداوند باشيم، افزود: هر كسي كه مي خواهد حج تمتع را انجام دهد بايد به خودشناسي برسد.

آخوند ميرزاعلي تصريح كرد: هر كسي كه خود را شناخت خدا و خالق خود را نيز خواهد شناخت، لازم است كه خودمان را بشناسيم. اگر مي خواهيم زيارت ما كامل شود به خوشناسي برسيم و تامل و تفكر كنيم.

وي تاكيد كرد: بايد خداخواهي، خداجويي و تعهد اخلاق روحي را در خودمان تقويت كنيم تا خداوند از ما راضي باشد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا خطاب به زائران بيت الله الحرام اظهارداشت: بايد از رهنمودهاي روحاني و مديران كاروان ها به خوبي بهره مند شويم و در تمامي اوقات و زمان محرم شعار حج را زمزمه و توبه و استغفار كنيم.

وي ادامه داد: زائران حسادت، كينه، كدورت و حرص را از دل خودمان بيرون انداخته و زنگارهاي گناه و معصيت را از ذهنمان دور كنيم.

آخوند ميرزاعلي خاطرنشان كرد: بايد قبل از سفر توبه و استغفار كنيم و حلاليت طلبي از همسايگان، قوم و خويش، همسايگان و همه مومنان را انجام دهيم.

وي افزود: هر كسي كه بدون فسق و فجور، بدون كينه و كدورت و گناه حج را انجام دهند آنچنان كه از مادر متولد شده با انجام فريضه حج پاك و منزه خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: ما در استاني زندگي مي كنيم كه از لحاظ وحدت و همدلي براي ساير استان ها الگو است و اين وحدت به دليل وجود آيت الله نورمفيدي، نماينده ولي فقيه در استان گلستان است.

برچسب ها:حج تمتع - گلستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: