پنجشنبه|05 ارديبهشت 1398|18 شعبان 1440|25 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 09:51 |

ديدار نماينده بعثه رهبري در عراق با امام جمعه كربلا و توليت عتبه حسيني (ع)

در ديدار نماينده بعثه رهبري در عراق، مسئول بعثه كربلا، كارشناس فرهنگي و ساير پرسنل بعثه با شيخ عبدالمهدي كربلائي، امام جمعه كربلا و توليت عتبه حسيني (ع)، بر لزوم تكريم هر چه بيشتر زائران امام حسين (ع) تاكيد شد.
در اين ديدار، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، ضمن گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي براي زائران ايراني و تشكر از همكاري عتبه حسيني (ع) گفت: اربعين حسيني در پيش است، تصميم بر اين است براي هر چه بهتر برگزار شدن اين مراسم بي نظير نقاط قوت سالهاي گذشته عملي و از نقاط ضعف و آسيب هاي گذشته خودداري شود.
وي خاطر نشان ساخت: رعايت مقررات كشور عراق و توجه كامل به رهنمودهاي مرجعيت ديني و نيز تحكيم وحدت وانسجام بين دو ملت، از اهم اموري است كه بايد بدان توجه كرد.
حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، حركت اربعين را بزرگترين حركت فرهنگي در جهان خواند و افزود: در اين سفر و مراسم پياده روي، رسالت همه ما بر اين است كه شور زائرين با شعور و معرفت عجين گردد تا در زندگي آنان، تحول صورت پذيرد.
شيخ عبدالمهدي كربلائي نيز ضمن تشكر از نظم و انضباط زائران ايراني تاكيد كرد: مراسم اربعين جهاني است و بايد با شاخصه حسيني بودن تجلي يابد و از هر گونه اموري كه موجب جدايي و از بين رفتن شمول و عموميت آن گردد، خودداري شود.
وي خدمت به زوار امام حسين (ع) را داراي اجر فراوان خواند و تاكيد كرد: در اين گونه مراسم ها بايد شعائر حسيني باشد و از حمل هر گونه تصوير خودداري شود.
وي برنامه هاي سال گذشته را مفيد خواند وافزود: هر اندازه تلاش شود كه كار بدون نقص صورت پذيرد، يقينا موجب رضايت حضرت سيدالشهداء (ع) خواهد بود.


برچسب ها:توليت آستان مقدس حسيني - نماينده بعثه در عراق


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: